Evropë SQEvropë.Portal SQKRIZA RUSO-UKRAINASE

Ambasadori rus në Varshavë i ftuar në MPJ polake të japë shpjegim

Më 15 nëntor të vitit 2022, Forcat e armatosura të Federatës Ruse kanë kryer një tjetër granatim masiv me orë të gjata të tërë territorin e Ukrainës dhe infrastrukturën e saj kritike, njoftoi Ministria polake e Punëve të Jashtme.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle