Ballkan SQBallkan.portal SQ

Ambasadori rus në BeH: Do të mbështesim Republikë të pavarur Srpska në kuadër të BeH-së

Ambasadori i Federatës ruse në BeH, Igor Kalabuhov deklaroi se nuk sheh asnjë problem në idenë e Milorad Dodik, lider i Unionit të socialdemokratëve të pavarur (SNSD), për Republikë të pavarur Sërpska (RS) në kuadër të BeH-së, që është çështje e politikanëve, vendimeve demokratike dhe se Rusia do ta mbështesë nëse realizohet përmes dialogut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle