0_Maqedoni.Portal SQKorrespondentë MaqedoniLajme nga komunat SQ

Ambasadori kinez Xuo e vizitoi Komunën e Vinicës

Ambasadori i RP të Kinës, Xhank Xuo me bashkëpunëtorët e tij sot realizoi  vizitë pune në Komunën e Vinicës, me ç'rast  me kryetarin e komunës Mile Petkov bisedoi për avancimin e bashkëpunimit në plan kulturor dhe ekonomik.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle