0_Maqedoni.Portal SQLajme nga komunat SQPolitikë SQShoqëri SQ

Ambasadori çek Ludva është optimist për eurointegrimet e Maqedonisë së Veriut

Ambasadori çek Jarosllav Ludva sot e vizitoi komunën e Gostivarit dhe kishte takim me kryetarin e komunës Arben Taravari. Takimi është vazhdim i bashkëpunimit të cilin diplomatët çekë e kanë me vetëqeverisjen lokale të Gostivarit në vitet e fundit. Njohja dhe biseda reciproke për situatat aktuale në rajon ishin në fokus të këtij takimi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle