Ballkan SQBallkan.portal SQ

Ambasadorë të 10 shteteve nuk janë të mirëseardhur

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan i kritikoi ambasadorët e 10 shteteve të cilët i referohen lirimit të filantropit të arrestuar Osman Kavalla duke i quajtur kërkesat e tija – të papërgjegjshme: Erdogan sugjeroi se ambasadorët e atyre shteteve midis të cilave Franca, Gjermania dhe SHBA-ja nuk janë të mirëseardhur në Turqi.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle