0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQShoqëri SQ

Aliti: Nuk kemi bisedime me ASH-në për hyrjen e tyre në Qeveri, me rëndësi që reformat të vazhdojnë

Nuk kemi bisedime me Aleancën për Shqiptarët. Të gjitha diskutimet që po bëhen janë spekulime dhe unë dhe Ministria nuk merremi me to. Është e rëndësishme që reformat të vazhdojnë, deklaroi ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Admirim Aliti, i cili është pjesë e kabinetit qeveritar nga radhët e Alternativës, duke iu përgjigjur pyetjes së një gazetari nëse për ta është e pranueshme hyrja e Aleancës për Shqiptarët në Qeveri dhe nëse zhvillohen bisedime për ndarjen e dikastereve.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle