0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQShoqëri SQ

Aliti: Komunat rurale të Pollogut të kenë njësi zjarrfikëse më të shpejtë

Një traktor me cisternë për ujë si mekanizëm është baza në të cilën komunat rurale mund të mbështeten në menaxhimin në kohë me zjarret dhe parandalimin e stihive më të mëdha të zjarreve, thotë komandanti i njësisë së zjarrfikësve në Tetovë, Uka Aliti, duke e analizuar përvojën e përditshme të kësaj verë me shuarjen e fushave të djegura, pyjeve, deponive, hapësirave të hapura dhe objekteve.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle