Evropë SQEvropë.Portal SQSvet.Slajder SQ

Aleatët e Rusisë tani për tani nuk janë të gatshëm ta mbështesin njohjen e saj të pavarësisë së rajoneve ukrainase

Ministria e Punëve të Jashtme e Bjellorusisë sot kumtoi se ndaj hapit të presidentit rus, Vlladimir Putin sheh me respekt dhe mirëkuptim, por se bëhet fjalë për atë nëse Minsku do ta ndjekë atë shembull dhe do t'i njohë rajonet e vetëshpallura ukrainase Donjeck dhe Lugansk.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle