0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Albanian Post: Makroni kërkon të hapen bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut deri në fund të vitit

- Presidenti i Francës, Emanuel Makron, iu ka dërguar letra të gjithë ambasadorëve francezë në vendet e Bashkimit Evropian, në të cilat kërkon nga ai që intensivisht të punojnë për hapjen e bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, transmeton Albanian Post.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle