Botë SQBotë.Portal SQ

Al Xhazira bëri të ditur se do ta padisë Izraelin para Gjykatës së Hagës për vrasjen e një gazetareje

Rrjeti mediatik Al Xhazira ka bërë të ditur se do të ngritë padi në Gjykatën Penale Ndërkombëtare për vrasjen e gazetares së tyre Shirin Abu Akleh gjatë bastisjes izraelite të Bregut Perëndimor të okupuar. Rrjeti me seli në Katar dhe autoritetet palestineze i kanë akuzuar ushtarët izraelitë për vrasjen masive të Abu Akleh më 11 maj në qytetin Xhenin, ndërsa Izraeli i ka hedhur poshtë akuzat si "gënjeshtër"

Butoni Kthehu në krye
Mbylle