Botë SQBotë.Portal SQ

Al Tani: Vendimi i talebanëve që të ndalojnë shkollimin e vajzave për Katarin është dëshpërues

- Shefi i diplomacisë së Katarit, sheiku Mohamed bin Abdulrahman Al Tani deklaroi se vendimi i talebanëve që t'iu ndalojnë mësimin vajzave në Afganistan është "shumë dëshpërues" dhe "hap prapa" dhe i bëri thirrje dhe udhëheqësisë së lëvizjes që ta shohë Dohën si shembull për vendosjen e sistemit islamik.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle