Biznes SQBiznes.portal SQ

Al Gor krijon fondin e vet për menaxhim me kapital “të gjelbër”

Ish-nënkryetari amerikan Al Gor i administratës së Bill Klinton dhe financuesi Dejvid Blad kanë krijuar një kompani të re të huaj për menaxhimin e kapitalit, për të cilën thonë se do të "ndryshojë modelin tradicional të investimeve", duke i dhënë përparësi luftës kundër ndryshimeve klimatike para kthimeve financiare afatshkurtra.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle