0_Web_Ballina – Sllajder SQBotë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

Një aktivist bjellorus, së bashku me organizata ukrainase dhe ruse fituan Çmimin Nobel për Paqe

Aktivisti bjellorus Ales Bialiatski, organizata ruse për të drejtat e njeriut "Memorial" dhe organizata ukrainase për të drejtat e njeriut "Qendra për Liritë Civile" janë fituesit e Çmimit Nobel për Paqe për vitin 2022 për përpjekjet e tyre për të dokumentuar shkeljet e të drejtave të njeriut, ka njoftuar Komitetit norvegjez i Nobelit.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle