0_Maqedoni.Portal SQSektori civil SQShoqëri SQ

Aktive gjashtë zjarre, në rajonin e Shkupit, të Prilepit, Strumicës, Berovës dhe Qendrës Zhupë

Në vend ka gjashtë zjarre aktive. Ende është aktiv zjarri në fshatit Raoviq, Komuna e Sarajit. Sot në mëngjes vërehet një tym i lehtë në kurrizin e malit drejt Matkës, ndërsa tym me intensitet më të ulët shihet afër Osoj, në vijën midis fshatrave Bukoviq deri në Çajlanë. Janë duke intervenuar dhjetëra persona nga vendgjuetia "Jasen", kumtoi sot Nadica Vçkova nga Qendra për menaxhim me kriza (QMK).

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle