0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Aktive 6.818 raste me Kovid-19, regjistrohen 33 pacientë me llojin “omikron” dhe disa me “fluron”

Gjithsej  1.375 raste të reja pozitive me Kovid-19,  kanë ndërruar jetë dy persona dhe 217 të shërruar janë regjistruar  në raportin e publikuar dje të Institutit Publik të Shëndetit pas 7.188 testimeve. Varianti "omikron"  është detektuar te 33 pacientë, që arrin 59 për qind të rasteve pozitive. Në shtet janë detektuar edhe rastet e para të variantit "fluron" (kombinim i gripit dhe Kovid-19).

Butoni Kthehu në krye
Mbylle