0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQ0_Web_Përzgjedhja e redaktorit SQSektori civil SQShoqëri SQ

Aktive 310 raste të Kovid-19, vazhdon vaksinimi në terren

Që nga fillimi i epidemisë, gjithsej 156.078 njerëz të diagnostikuar me Kovid-19 janë regjistruar në vend, ndërsa 310 raste janë aktive. Ndërkohë, vaksinimi masiv vazhdon në të gjitha pikat në vend. Sot, vaksinimi në terren vazhdon, në disa vendbanime. Nga sot, qytetarët të cilët për arsye shëndetësore nuk janë në gjendje të vijnë dhe të marrin vaksinën kundër KOVID në pikën e vaksinimit, mund të caktojnë vaksinimin në kushte shtëpie.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle