0_Web_Aktuale SQBallkan SQBallkan.portal SQKorrespondentë BotëSvet.Slajder SQ

Aksion shpëtimi në afërsi të ishullit grek Rodos, shpëtohen 29 persona

- Prej në mëngjes po vijon aksioni shpëtues në pjesën detare në jug të ishullit grek Rodos për gjetjen e refugjatëve dhe emigrantëve, ndërsa tashmë janë shpëtuar 29 persona prej rreth 80 të cilët transportoheshin me anijen që gjendej në pozitë të rëndë, informon korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle