0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQBiznes SQEkonomi SQMakedonija.Slajder SQ

Aksi rrugor Koçan – Krupishte me progres të përgjithshëm të punëve ndërtimore prej 75 për qind

Aksi rrugor në ndërtim e sipër Krupishte-Koçan në gjatësi prej 13,7 kilometra që është pjesë e rrugës ekspres Shtip-Koçan pritet të përfundoj në muajt e ardhshëm. Progres i përgjithshëm i realizuar i punëve ndërtimore prej 75 për qind, 8 kilometra tanimë janë mbuluar me shtresën e parë të asfaltit, ndërsa në pjesën tjetër kanë përfunduar punët ndërtimore, informoj gjatë inspektimit të sotshëm të punëve ndërtimore kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe ministri i Transportit Bllagoj Boçvarski.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle