Evropë SQEvropë.Portal SQ

“Aksel Springer” në pesë vitet e ardhshme do të punësojë qindra gazetarë në “Bild” dhe “Politiko”

Gjiganti mediatik gjerman “Aksel Springer” ka ndërmend në vitet e ardhshme të punësojë disa qindra gazetarë, deklaroi anëtari i këshillit drejtues Jan Baer në një intervistë për “Zidojçe cajtung”. “Aksel Springer” është pronar i Bild, tabloidi me tirazh më të madh në Gjermani dhe gjithashtu në gusht ka hapur edhe kanal teëeviziv. Ai është pronar edhe i gazetës ditore “Di Velt” dhe ka pjesë të shumicës në “Biznis Insajder”.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle