Botë SQBotë.Portal SQ

AI: Talibanët kanë torturuar dhe vrarë anëtarë të një pakice kombëtare

Kryengritësit talebanë afganë kanë torturuar dhe vrarë anëtarët e një pakice kombëtare, pasi e pushtuan fshatin e tyre, kumtoi organizata ë ndërkombëtare Amnesti interneshanll (AI).

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle