Botë SQBotë.Portal SQLajme nga bota SQSvet.Slajder SQ

AI: Gjatë luftimeve në Tigraj janë kryer përdhunime masive të grave dhe vajzave

Amnesti Interneshnll në raportin e saj të fundit të publikuar sot, thekson se gjatë konfliktit në rajonin etiopian Tigraj dhuna sistematike kundër grave dhe fëmijëve ishte jashtëzakonisht e përhapur, me ç'rast qindra gra dhe vajza ishin të ekspozuara ndaj përdhunimit.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle