0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQMKD-AL SQPartitë politike SQ

Ahmeti: Regjistrimi nuk duhet të shndërrohet në betejë të pakuptimtë ndëretnike, rezultatet janë pranuar nga SHBA-ja dhe BE-ja

Zbatimi i regjistrimit në shtet nuk duhet të shndërrohet në betejë të pakuptimtë ndëretnike. Edhe unë jam qytetar i këtij shteti dhe i shoh reagimet, por më duket se tërë këtë betejë e bëjnë që të marrin pikë politike dhe rejting në planin politik. Ky operacion statistikor u menaxhua dhe monitorua nga institucione relevante të KB-së, nga ekspertë nga sfera e statistikës dhe ky është rezultati. Këto rezultate politikisht janë përkrahur edhe nga Bashkimi Evropian, SHBA-ja, deklaroi sot kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle