0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMakedonija.Slajder SQPolitikë SQ

Ahmeti – Petkov: Vendi ynë nuk humb asgjë nga miqësia dhe afërsia me Bullgarinë

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti sot në Kuvend realizoi takim me kryeministrin e Republikës së Bullgarisë Kirill Petkov, gjatë të cilit bashkëbiseduan rreth implementimit të qasjes më konstruktive dhe racionale për zgjidhjen e kontestit mes të dyja vendeve të rëndësishëm për perspektivën europiane të Maqedonisë së Veriut.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle