Evropë SQEvropë.Portal SQKorrespondentë Botë

Afganistan: Emanuel Makroni dëshiron të luftojë kundër migrimit ilegal dhe dërgon forca speciale në Kabul

Në fjalimin e drejtpërdrejt televiziv drejtuar kombit, presidenti francez Emanuel Makroni, duke u përqendruar në gjendjen në Afganistan, theksoi se "Afganistani nuk duhet edhe një herë   të bëhet në vend i shenjtë për terrorizëm siç ishte", lajmëroi korrespondenti i MIA-s.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle