Ballkan SQBallkan.portal SQ

Aeroplanë spanjollë “Jurofajter” do të arrijnë në Bullgari në mision të përbashkët për mbrojtjen e hapësirës ajrore

Aeroplanët  luftarakë "Jurofajter" nga Forcat ajrore të Mbretërisë së Spanjës do të arrijnë në Bullgari dhe do të jenë pjesë e misionit të përbashkët me Forcat Ajrore Bullgare për mbrojtjen e hapësirës ajrore. Këtë sot e paralajmëroi u.d. ministër bullgar i Mbrojtjes Dimitar Stojanov.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle