Botë SQBotë.Portal SQ

Administrata e Bajdenit e zvogëlon përdorimin e gazit që e ngroh klimën

Agjencia amerikane për mbrojtje të mjedisit jetësor (EPA) sot solli rregull me të cilën do të zvogëlohet përdorimi i gazrave të qelqta që përdoren në frigoriferë dhe ajër të kondicionuar për 85 për qind në 15 vitet e ardhshme, detaj që mund të ndihmojë  për përgjysmimin e emisioneve të gazrave të qelqta  në këtë dekadë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Butoni Kthehu në krye
Mbylle