0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Aktuale SQMKD-AL SQPolitikë SQ

Abazi: Drejtësia e udhëhequr nga LSDM dhe BDI për dikë nënë, për dikë njerkë

Bujare Abazi, nënkryetare e Aleancës për Shqiptarët në konferencë për shtyp para Ministrisë së Drejtësisë ka thënë se drejtësia e kontrolluar nga “regjimi hibrid i BDI-së dhe LSDM-së për dikë është nënë, për dikë njerkë”, duke reaguar në postimin e mbrëmshëm të ministrit Bojan Mariçiq se pret vendim të drejtë të gjykatave lidhur me rastin ku Gjykata Themelore në Ohër ka sjell aktvendim me të cilën shoferi që shkaktoi aksident vitin e kaluar në gusht në rrugën Ohër- Peshtan ku jetën humbën dy persona, ndërsa tre veta morën lëndime të rënda, mori dënim me kusht vetëm prej katër vitesh dhe gjobë prej rreth 3.000 euro.

Butoni Kthehu në krye
Mbylle