0_Maqedoni.Portal SQ0_Web_Ballina – Sllajder SQMakedonija.Slajder SQShoqëri SQ

Мbërrin helikopteri për shuarjen e zjarreve nga Rumania, ndërsa në pritje është edhe aeroplani “Herkules 530”, në Pehçevë edhe më tej gjendja më kritike

“Kanader T21”, helikopter i specializuar për shuarjen e zjarreve mbërrini nga Rumania ndërsa pasdite pritet edhe aeroplani “Herkules 530”, i cili është me pajisjen më bashkëkohore, mban pajisje shoqëruese zjarrfikëse, zjarrfikës dhe resurse të tjera shoqëruese materialo-teknike për shuarjen e zjarreve. Do të veprojë aty ku është më kritike, kumtoi sot në konferencë shtypi ndihmës-drejtuesja e Sektorit për operacione dhe koordinim në kuadër të Qendrës për Menaxhim me Kriza, Maria Millkova.

Kontrolloni gjithashtu

Mbylle
Butoni Kthehu në krye
Mbylle